Здоровий спосіб життя допомагає запобігти чи своєчасно діагностувати артеріальну гіпертензію та зменшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань. У деяких випадках радикальна зміна способу життя дозволяє уникнути медикаментозної терапії в пацієнтів із гіпертонією 1 ступеня.
Поради для профілактики та контролю артеріальної гіпертензії:
– підтримуйте нормальну масу тіла;
– відмовтеся від куріння;
– обмежте кількість алкоголю, а краще — взагалі не вживайте спиртного;
– регулярно займайтеся фізичними вправами (не менше 30–40 хв 3–4 рази на тиждень);
– обмежте споживання кухонної солі (до 5 г/добу для дорослої людини (це трохи менше однієї чайної ложки, включно з «прихованою сіллю» у маринадах, копченостях, ковбасах, соусах і навіть хлібі);
– уникайте стресів (займайтеся легким бігом, плаванням, йогою, гуляйте на природі);
– їжте продукти, багаті на калій (крупи, бобові, фрукти, овочі, зелень).
Згідно зі статистичними даними інфаркт належить до найпоширеніших захворювань серцево-судинної системи, призводячи до низки серйозних наслідків для здоров’я людини та навіть летальних випадків. Загалом інфаркт – це ураження, що виникає через відмирання клітин в певній ділянці тканин органу внаслідок їхнього недостатнього живлення кров’ю. Зокрема, закупорені артерії, розриви, механічні травмування та звуження судин можуть призвести до такого критичного стану, під час якого надзвичайно важливо якомога швидше надати людині першу медичну допомогу.
Для запобігання виникнення інфаркту та загалом збереження здоров’я серця варто дотримуватися кількох порад:
Інсульт — це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. Інсульт найчастіше є ускладненням гіпертонічної хвороби і розвивається на фоні різкого підвищення артеріального тиску.
Існують два різновиди інсульту:
Головні прояви інсульту
Прояви інсульту залежать від ураженої частини мозку.
Як правило, під час інсульту виникають такі симптоми:
Якщо ви помітили хоча б один із цих проявів, особливо після епізоду підвищеного артеріального тиску, негайно викликайте екстрену допомогу!
Що швидше пацієнту нададуть фахову допомогу, то більші його шанси уникнути важких ускладнень.
Рак – це загальне позначення більш ніж 100 хвороб, які можуть вражати будь-яку частину організму. Онкологічне захворювання – це завжди трагедія. Але в наш час добре відомі причини виникнення ракових захворювань, і це дає можливість запобігти приблизно одній третині нових випадків. При виявленні ракової пухлини на ранніх стадіях можливе успішне лікування.
ПЕРВИННА ПРОФІЛАКТИКА- це насамперед усунення канцерогенних факторів, більшість з який обумовлені способом життя, і підтримки здоров’я в цілому. Відмова від паління, зміна харчування, додавання у раціон вітамінів і мікроелементів, своєчасне лікування хронічних хвороб реально знижують імовірність занедужати раком.
Пам’ятайте! Запорукою профілактики раку є активний та здоровий спосіб життя, правильне харчування, відмова від тютюнокуріння та надмірного вживання алкоголю, регулярне проходження медичних обстежень, своєчасне лікування захворювань і станів, що ведуть до розвитку онкологічної патології.
Хронічні респіраторні захворювання — це хронічні захворювання дихальних шляхів та інших легеневих структур. Найбільш поширені з-поміж них:
Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) є однією із найпоширеніших хронічних респіраторних недуг, яку зазвичай можна попередити і лікувати.
За даними ВООЗ, 2016 р. у світі було зареєстровано 251 млн випадків ХОЗЛ. Сьогодні ця недуга є четвертою основною причиною смерті у світі і, за прогнозами фахівців, до 2020 р. посяде третє місце. Понад 90% смертей від ХОЗЛ припадає на країни з низьким і середнім рівнем доходу.
За різними оцінками, в Україні від ХОЗЛ потерпає щонайменше 4% населення, а близько 2% смертей українців зумовлено цією хворобою.
Хронічне обструктивне захворювання легень є загальною назвою групи недуг. Для ХОЗЛ характерні стійкі респіраторні симптоми та обмеження прохідності дихальних шляхів через патологічні зміни у них та/чи ураження альвеол, що зазвичай спричинені значним негативним впливом шкідливих частинок або газів. Захворювання істотно обмежує нормальне життя пацієнта через кашель, постійну задишку, що прогресує, та виділення мокротиння.
Профілактика ХОЗЛ
Повністю вилікувати ХОЗЛ неможливо, тому слід ужити всіх заходів, аби попередити цю недугу:
– ДІАБЕТ
Діабет – це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або ж організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін. Хвороба й досі залишається однією з найбільш актуальних медико-соціальних проблем суспільства та є однією з провідних причин передчасної захворюваності і смертності, оскільки часто призводить до ампутації кінцівок, втрати зору, ниркової недостатності і провокує серцево-судинні захворювання.
Профілактика діабету ІІ типу полягає у простих заходах з підтримання здорового способу
життя:
Діабет є хронічним прогресуючим захворюванням, але люди з діабетом можуть прожити довге життя завдяки вчасно розпочатому лікуванню. Воно передбачає не лише регулювання глюкози у крові, але також контроль факторів ризику розвитку ускладнень, таких як високий артеріальний тиск і високий рівень холестерину. Ними можна управляти за допомогою здорової дієти, регулярних фізичних навантажень та правильного використання ліків.