Усі новини

ВПЛИВ АЛКОГОЛЮ НА СЕРЦЕВО-СУДИННУ СИСТЕМУ

Поділитися:

Щороку через вживання алкоголю гине близько 3 мільйонів людей у світі. Алкоголь викликає залежність та вражає життєво важливі органи й системи, у тому числі серце та кровоносні судини

Зі вживанням алкоголю пов’язані такі хвороби серцево-судинної системи:

• Артеріальна гіпертензія. Регулярне вживання високих доз алкоголю призводить до підвищення артеріального тиску. Спочатку людина зазвичай навіть не здогадується про це. З часом гіпертензія призводить до ураження серця, судин, нирок, сітківки ока, головного мозку, підвищує ризик розвитку інсульту, інфаркту міокарда та смерті внаслідок них.

• Фібриляція передсердь. Навіть одноразові великі дози алкоголю призводять до ураження серцевого м’яза й розвитку порушення серцевого ритму. При цьому серце не перекачує достатню кількість крові до тіла людини, внаслідок чого зʼявляється втома, запаморочення, задишка, біль у грудях, «тріпотіння» серця. Таке часто трапляється у молодих людей у вихідні чи святкові дні після пиятики.

• Алкогольна кардіоміопатія – це ураженням серцевого м’яза, внаслідок якого серце не може ефективно працювати і недостатньо качає кров. Це проявляється задишкою, утрудненим диханням в положенні лежачи, задишкою під час сну, серцебиттям, епізодами непритомності. У важких випадках розвивається застійна серцева недостатність. Якщо людина і далі вживає алкоголь, вона може померти.

Важливо! Немає безпечної дози алкоголю. Навіть невелика його доза шкодить здоров’ю.

Що ж робити?

• Відмовтеся від алкоголю або значно скоротіть його вживання.
• Збалансовано харчуйтеся.
• Займайтеся спортом.
• Не куріть.

Якщо вам важко самостійно відмовитися від алкоголю, зверніться до лікаря.

Бережіть себе!

Центр громадського здоровя України  

Знайти